+90 212 275 48 22 – 23

ÖZEL PROGRAMLAR > Le Cordon Bleu Aşçılık Okulu

Hiç kendinizi hizmet ve yiyecek sektöründe kariyer sahibi biri olarak hayal ettiğiniz oldu mu… 
Düşünün; executive bir şef,yemeküzerine uzman bir köşe yazarı,ünlü bir resort'un yöneticisi, meşhur bir restaurant sahibi olduğunuzu..
Sizin bu hayalinize kavuşmanızı sağlayacak olan bilgiyi verebilecek tek bir okul var: LE CORDON BLEU 
 
LE CORDON BLEU, 1578 yılında Fransız Kralı 3.Henry zamanında şövalyelerin taktığı mavi kurdeladan adını almıştır. 1895 yılında kurulan okul,önceleri sadece Parizyen bir yemek kursu ile eğitime başlamış ve zaman içerisinde uluslararası alanda mutfak sanatı,yemek ve hizmet sektöründe lider olmuştur.
 
LE CORDON BLEU, 100 yılı aşkın tecrübesi ile birçok ünlüye ev sahipliği yapmıştır.Dünyaca ünlü şefler Julia Child ve Dione Lucas bu okuldan mezun olmuşlardır.Ayrıca Fransız Cumhurbaşkanı ve aktör Dustin Hoffman gibi ünlüler de bu okulda profesyonel eğitim programları almış kişilerdir.
 
Bugün, LE CORDON BLEU, 4 kıtada 26 okul ile 26 ülkede 75 değişik ülkeden 18.000'ini aşkın öğrenciye eğitim vermektedir. Okulun merkez Paris olmak üzere, Adelaide, Melbourne, Perth, Sydney, Ottowa, Kobe, Tokyo, Kuala Lumpur, Mexico City, Wellington, Seoul, Mardid, Bangkok ve Londra şubeleri de bulunmaktadır.
 
LE CORDON BLEU, mutfak sanatı ve hizmet, turizm sektörüne kendini adamış bir kurumdur.
 
Hayallerinizi LE CORDON BLEU ile gerçekleştirin…